Kvinojas un saldā kartupeļa medaljoni ir gardums lieliem un maziem. Kvinoja ir sēklas, jeb pseido graudaugs, kas tiek dēvēts par superfūdu, jo tā ir ne vien bagāta ar proteīnu un šķiedrvielām, bet arī satur plašu spektru minerālvielu un vitamīnu. Batāte, jeb saldais kartupelis ir maigs un saldens sakņaugs, kas satur daudz uzturvielu un vitamīnu, piemēram, A, C un B6 grupas vitamīnus, kāliju.
Sastāvdaļas:
- 1,5 glāzes vārītas baltās kvinojas (1/2 glāze nevārītas)
- 2 nelieli saldie kartupeļi (vajadzēs 1 glāzi pagatavota mīkstuma)
- saišķītis pētersiļu
- 1 tēj.k. sīpolu pulvera
- 1 ēd.k. eļļas (vai aerosola eļļa)
- Cepeškrāsni uzkarsē līdz 210°C.
- Saldos kartupeļus jeb Batātes pārgriež uz pusēm, ietin alumīnija folijā, novieto uz pannas un cep cepeškrāsnī 40-50 minūtes līdz batātes ir pilnībā mīkstas. Gatavību pārbauda ar asu nazi, kas jāspēj iedurt batātē un izvilkt bez pretestības.
- Kvinoju izvāra ūdenī, nepievienojot sāli. Noskalo sietā zem auksta ūdens, lai pārtrauktu termisko apstrādi, un atstāj sietā, lai notecētu liekais mitrums.
- Izceptos saldos kartupeļus nomizo un rūpīgi saspaida ar dakšiņu. Pievieno izvārīto kvinoju, sīpolu pulveri un smalki sakapātus pētersīļus. Rūpīgi samaisa ar dakšiņu.
- Cepeškrāsns pannu pārklāj ar silikona paklājiņu vai cepamo papīru, viegli nopūš ar aerosola eļļu vai apsmērē ar olīveļļu. Ar saldējuma karotes vai ēdamkarotes palīdzību ar rokām veido 20-24 nelielus medaljonus, ko izkārto uz cepamās pannas. Virspuses viegli nopūš vai apsmērē ar eļļu.
- Medaljonus cep 210°C cepeškrāsnī 15 minūtes. Tad tos uzmanīgi apgriež, izmantojot plānu lāpstiņu. Šajā brīdī medaljoni vēl ir trausli, tāpēc jārīkojas uzmanīgi. Turpina cept vēl 15 minūtes, kamēr medaljoni kļuvuši viegli zeltaini un sastinguši.
- Pasniedz. Medaljoni ir gardi gan karsti, gan auksti.
PADOMI GATAVOŠANAI
- Kvinojas un saldā kartupeļa medaljoni lieliski sader ar bezpiedevu turku jogurtu vai pašu gatavotu tzatziki mērci.
- Receptē jāizmanto tieši baltā kvinoja, jo citi veikalos pieejamie viedi (sarkanā un melnā) ir pārāk irdeni un neļaus medaljoniem turēties kopā.
- Tā kā receptē netiek izmantotas papildu saistvielas, šie medaljoni notur savu formu, bet nav blīvi un smagi, tādēļ labāk tos veidot nelielus – apm. 2,5 cm diametrā. Šādu izmēru mazulim būs ērtāk ēst ar rociņām.
- Pasniedzot medaljonus mazajiem, sāli labāk nepievienot. Šādiem medaljoniem būs saldena un maiga garša. Ja tos paredzēts pasniegt lielajiem, pievieno apmēram ¼ tējkarotes sāls un citas garšvielas, piemēram, kumīnu vai sventijas sāli.